Rok szkolny 2015/2016

  • Sandra Florek - wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Poezji Francuskiej,
  • Alicja Waligóra - wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Poezji Francuskiej,
  • Kinga Szczecińska  - tytuł "taon" w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym Lwiątko na poziomie gimnazjalnym klas 1-2,
  • Bartosz Chomiński  - tytuł "taon" w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym Lwiątko na poziomie gimnazjalnym klas 1-2,
  • Faustyna Chrobak  - tytuł "taon" w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym Lwiątko na poziomie gimnazjalnym klas 1-2,
  • Bernardeta Mariowska - III miejsce w konkursie fotograficznym "Zabytki sztuki sakralnej na Opolszczyźnie - tryptyk",
  • Kinga Szczecińska - wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny 2016 - kategoria Kadet,
  • Julia Zubel - wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny 2016 - kategoria Kadet,
  • Robert Rybotycki - wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny 2016 - kategoria Junior,
  • Bartosz Chomiński - II miejsce w III Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas I gimnazjum,
  • Faustyna Chrobak - III miejsce w III Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas I gimnazjum,
  • drużyna: Bartosz Chomiński, Faustyna Chrobak, Marta Kaczor, Karolina Żelichowska - II miejsce w III Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas I gimnazjum,
  • Weronika Karnaś - laureatka VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kresach Wschodnich,
  • Ewelina Waligóra - laureatka VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kresach Wschodnich,
  • Robert Rybotycki - laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego,
  • Rafał Krycia - III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Opolskiego Karate Kyokushin,
  • Rafał Krycia - III miejsce w II Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin,
  • drużyna Gimnazjum Nr 4 dziewcząt - I miejsce w biegach ulicznych z okazji Dni Nysy,
  • Nina Barcik - I miejsce w biegu na 1000m - Mistrzostwa Województwa w Lekkoatletyce,
  • Julia Barcik - V miejsce w biegu na 1000m - Mistrzostwa Województwa w Lekkoatletyce,
  • Zuzanna Żukowska - I miejsce w biegu na 80m przez płotki - Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce,
  • Agata Krawczyk - II miejsce w biegu na 80m przez płotki - Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce,
  • Agnieszka Świtała - II miejsce w Zawodach Otwarcia Sezonu Łuczniczego 2016 i Pierwszej Rundy Ligi Młodzików w kategorii Młodzików Starszych,
  • drużyna: Tomasz Gzyl, Kinga Szczecińska, Bartosz Chomiński - III miejsce w XV Drużynowym Turnieju Matematycznym Gimnazjalistów Powiatu Nyskiego,
  • Kinga Szczecińska - I miejsce w X Małej Olimpiadzie Ekologicznej organizowanej przez Burmistrza Nysy,
  • Agnieszka Wróblewska - III miejsce w X Małej Olimpiadzie Ekologicznej organizowanej przez Burmistrza Nysy,
  • Jakub Jakubiszek - złoty medal w X Otwartych Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym w konkurencji Kumit,
  • Jakub Jakubiszek - srebrny medal w X Otwartych Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym w Kata w kategorii wiekowej 16-17 lat,
  • Ewelina Waligóra - III miejsce w VI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kresach Wschodnich,
  • Weronika Karnaś - wyróżnienie w VI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kresach Wschodnich,
  • Wojciech Lichosik - I miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie,
  • drużyna: Laura Lewińska, Karolina Kazimierska, Agnieszka Tarnowska, Martyna Kloc, Julia Barcik, Monika Lichwa, Aleksandra Chmiel, Julia Tkacz - II miejsce w Mistrzostwach Nysy w Piłce Nożnej Dziewcząt Gimnazjum,
  • Jakub Jakubiszak - dyplom za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym ALCHEMIK w kategorii „Gimnazjalista”,
  • Wiktoria Kotas - dyplom za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym ALCHEMIK w kategorii „Gimnazjalista”,
  • Wiktor Orzeszko - finalista Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "Infosukces",
  • Bartosz Chomiński - dyplom za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie  Fizycznym  EUREKA,
  • Robert Rybotcki - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie  Fizycznym  EUREKA,
  • Patrycja Krypel  i Agnieszka Świtała (akompaniament) - II miejsce w Konkursie Pieśni Kresowej,
  • Natalia Byrska - III miejsce w Konkursie Pieśni Kresowej,
  • Julia Łaskarzewska  - III miejsce w konkursie plastycznym pt. „Wyprawa na Kresy – miejsce, które warto zobaczyć”,
  • Kinga Szczecińska - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego - I mjejsce,
  • Kinga Szczecińska - I miejsce w XVII edycji Powiatowych Potyczek Matematycznych,
  • drużyna: Kinga Szczecińska, Tomasz Gzyl i Robert Rybotycki - II miejsce w XVII edycji Powiatowych Potyczek Matematycznych,
  • drużyna: Wiktoria Kotas, Mateusz Worek, Jakub Szpitalny i Dawid Wachowski - II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Szachach Drużynowych,
  • Patrycja Krypel - wyróżnienie w eliminacjach miejsko - gminnych 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego,
  • Anna Rezacz  - wyróżnienie w eliminacjach miejsko - gminnych 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego,
  • Laura Janik -  wyróżnienie w eliminacjach miejsko - gminnych 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego,
  • Kornelia Woźniak - I miejsce w Wojewódzkich Zawodach Łuczniczych - Mistrzostwa Opolszczyzny "Ferie 2016" - kategoria Junior Młodszy,
  • Agnieszka Świtała - III miejsce w Wojewódzkich Zawodach Łuczniczych - Mistrzostwa Opolszczyzny "Ferie 2016" - kategoria Młodzik,
  • Kinga Szczecińska - laureatka  II etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego,
  • Tomasz Gzyl - laureat II etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego,
  • drużyna: Agnieszka Skirzewska, Kornelia Nejranowska, Karolina Kłakowicz, Julia Łaskarzewska, Natalia Byrska, Katarzyna Śliwińska, Oliwia Skalska - II miejsce w Mistrzostwach Nysy w Koszykówce,
  • drużyna: Faustyna Chrobak i Barbara Biernat - II miejsce w Powiatowym Konkursie TURNIEJ SUDOKU dla uczniów gimnazjum,
  • drużyna: Marta Kaczor i Michał Doński - III miejsce w Powiatowym Konkursie TURNIEJ SUDOKU dla uczniów gimnazjum,
  • drużyna w składzie: Monika Lichwa, Agnieszka Tarnowska, Karolina Kazimierska, Laura Lewińska, Kornelia Woźniak, Aleksandra Chmiel, Julia Wiewióra, Carolina Kłakowicz, Julia Łaskarzewska - III miejsce w Halowych Mistrzostwach Gminy w Piłce Nożnej,
  • Michał Wróbel - III miejsce w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim, w kategorii turniej recytatorski dla szkół gimnazjalnych,
  • Julia Czabak - I miejsce w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim, w kategorii turniej plastyczny dla szkół gimnazjalnych,
  • Julia Oknińska - III miejsce w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim, w kategorii turniej plastyczny dla szkół gimnazjalnych,
  • Nina Barcik - II miejsce na Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych w kategorii dziewcząt klas I-szych,
  • Julia Barcik - IV miejsce na Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych w kategorii dziewcząt klas I-szych,
  • Zuzanna Żukowska - VI miejsce na Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych w kategorii dziewcząt klas I-szych,
  • Nina Barcik - II miejsce na Mistrzostwach Powiatu w biegach przełajowych w kategorii dziewcząt klas I-szych,
  • Julia Barcik - III miejsce na Mistrzostwach Powiatu w biegach przełajowych w kategorii dziewcząt klas I-szych,
  • Zuzanna Żukowska - IV miejsce na Mistrzostwach Powiatu w biegach przełajowych w kategorii dziewcząt klas I-szych
  • Radosław Pawlik - III miejsce na Mistrzostwach Gminy w biegach przełajowych w kategorii chlopców klas I-szych.
  • Nina Barcik - II miejsce na Mistrzostwach Gminy w biegach przełajowych w kategorii dziewcząt klas I-szych,
  • Julia Barcik - III miejsce na Mistrzostwach Gminy w biegach przełajowych w kategorii dziewcząt klas I-szych,
  • Zuzanna Żukowska - IV miejsce na Mistrzostwach Gminy w biegach przełajowych w kategorii dziewcząt klas I-szych.