Rok szkolny 2015/2016

  • Karolina Nowak - złoty medal na Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w Lekkoatletyce "LICEALIADA" w konkurencji 100 m przez płotki,
  • Filip Buchert -  złoty medal na Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w Lekkoatletyce "LICEALIADA" w konkurencji 400 m,
  • Karolina Nowak - srebrny medal na Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w Lekkoatletyce "LICEALIADA" w konkurencji 400 m,
  • Łukasz Jastrzębski - srebrny medal na Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w Lekkoatletyce "LICEALIADA" w konkurencji 3000 m,
  • Maciej Janusz - wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny 2016 - kategoria Junior,
  • drużyna: Natalia Uszyńska, Barbara Ciosmak, Ewa Duda, Paulina Szczurowska, Hanna Meres, Aleksandra Dubiel,  Anna Tabaka, Patrycja Jaszczyszyn, Natalia Łabys - I miejsce w Finale Mistrzostw Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt (boisko trawiaste),
  • Daniel Konieczny - finalista diecezjalnego etapu XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej 2016,
  • Patryk Salamon - dyplom za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym ALCHEMIK w kategorii „Licealista”,
  • Daniel Kos - dyplom wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym ALCHEMIK w kategorii „Licealista”,
  • Arkadiusz Hryc - laureat XXII Opolskiego Turnieju Chemicznego,
  • Dawid Sowa - laureat XXII Opolskiego Turnieju Chemicznego,
  • Dawid Sowa - półfinalista XLIX Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego o Puchar Opolskiego Oddziału  Polskiego Towarzystwa Fizycznego,
  • Dawid Sowa - dyplom za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie  Fizycznym  EUREKA,
  • Jakub Malinowski - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie  Fizycznym  EUREKA,
  • Rita Madejczyk - I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej - kategoria soliści,
  • Karolina Tarnowska - I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej - kategoria soliści,
  • Natalia Kutyła - II miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej - kategoria soliści,
  • Kinga Ostrowska - II miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej - kategoria soliści,
  • Justyna Bidzińska - III miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej - kategoria soliści,
  • Klaudia Mazur - wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej - kategoria soliści,
  • Philip Kłakowicz - wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej - akompaniament,
  • drużyna: Natalia Uszyńska, Barbara Ciosmak, Ewa Duda, Paulina Szczurowska, Hanna Meres, Aleksandra Dubiel, Anna Tabaka, Patrycja Jaszczyszyn, Klaudia Szczyrba, Natalia Łabys - I miejsce w półfinale Mistrzostw Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej,
  • Patrycja Margazyn - część ustna zawodów II stopnia  XLVI Olimiady  Literatury i Języka Polskiego,
  • drużyna: Natalia Uszyńska (kapitan), Barbara Ciosmak, Ewa Duda, Paulina Szczurowska, Karolina Nowak, Hanna Meres, Aleksandra Dubiel, Anna Tabaka, Patrycja Jaszczyszyn, Klaudia Szczyrba - I miejsce finale Mistrzostw Województwa w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych,
  • drużyna: Natalia Uszyńska(kapitan), Barbara Ciosmak, Ewa Duda, Paulina Szczurowska, Karolina Nowak, Hanna Meres, Aleksandra Dubiel, Anna Tabaka, Patrycja Jaszczyszyn, Klaudia Szczyrba - I miejsce w półfinale Mistrzostw Województwa w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych,
  • Maciej Janusz - wyróżnienie w klasyfikacji indywidualnej  XLVIII Małej Olimpiady Matematycznej,
  • Drużyna w składzie: Urszula Woźniak, Maciej Janusz, Aleksandra Sawczuk, Dominik Kozioł - VI miejsce XLVIII Małej Olimpiadzie Matematycznej,
  • Berenika Skiba, Iwona Robel - III miejsce w klasyfikacji drużynowej /zakres rozszerzony/ w Konkursie Matematycznym "Kwadrans przed Maturą",
  • Justyna Janas, Arkadiusz Hryc - III miejsce w klasyfikacji drużynowej /zakres podstawowy/ w Konkursie Matematycznym "Kwadrans przed Maturą",
  • Maciej Cisakowski - laureat okręgowego etapu XLV Olimpiady Biologicznej,
  • drużyna: Klaudia Szczepańska i Aleksandra Sawicka - II miejsce w Powiatowym Konkursie Sudoku dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych,
  • drużyna: Paulina Kozioł i Anna Muzia - II miejsce w Powiatowym Konkursie "Savoir-vivre nie tylko w biznesie",
  • Pola Jakubowska - I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Anglojęzycznej - American Civil War Poetry,
  • Urszula Woźniak - wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Mistrza Mowy Polskiej,
  • Urszula Woźniak - wyróżnienie przyznane przez Dyrektora Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Międzyszkolnym Konkursie Mistrza Mowy Polskiej,
  • drużyna w składzie: Natalia Uszyńska, Barbara Ciosmak, Ewa Duda, Paulina Szczurowska, Karolina Nowak, Hanna Meres, Aleksandra Dubiel, Anna Tabaka, Patrycja Jaszczyszyn - I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt SPG,
  • Natalia Łabys, Izabela Żelazna, Dominika Michalewska - III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o USA,
  • Sarah Klose - I miejsce w konkursie czytelniczym "Leichte Lektüre",
  • Aleksandra Twardowska - wyróżnienie w konkursie czytelniczym "Leichte Lektüre",
  • drużyna w składzie: Julia Opałka, Dawid Kuratnik,  Maciej Janusz, Łukasz Muś - II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Szachach Drużynowych Szkół Ponadgimnajzalnych,
  • Łukasz Muś - II miejsce w IV Wojewódzkiem Konkursie e-Biuro,
  • Wojciech Rithaler - finalista IV Wojewódzkiego Konkursu e-Biuro,
  • drużyna NYSMENA II w składzie: Patryk Wojtaś, Tomasz Wicher, Maciej Nawłoka - III miejsce w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich Młodzieżowych Klubów HDK PCK,
  • Karolina Tarnowska - wyróżnienie na XVI Przeglądzie Pieśni Polskiej Niepodległej,
  • Natalia Kutyła - wyróżnienie na XVI Przeglądzie Pieśni Polskiej Niepodległej,
  • Patryk Midor - I miejsce w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim, w kategorii turniej recytatorski dla szkół ponadgimnazjalnych,
  • Urszula Woźniak - II miejsce w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim, w kategorii turniej recytatorski dla szkół ponadgimnazjalnych,
  • drużyna dziewcząt w składzie: Natalia Uszyńska, Barbara Ciosmak, Daria Adam, Ewa Duda, Paulina Szczurowska, Karolina Nowak, Hanna Meres, Aleksandra Dubiel,  Anna Tabaka, Patrycja Jaszczyszyn - I miejsce w finale Mistrzostw Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt,
  • Anna Zymuła - Stypendium Prezesa Rady Ministrów,
  • Mikołaj Basza – Stypendium Ministra Edukacji Narodowej,
  • Tomasz Szymków - I miejsce w biegu ulicznym - szlakiem zabytków Nysy,
  • drużyna dziewcząt w składzie: Nowak Karolina, Demczuk Julita, Małysiak Aleksandra, Surowiecka Katarzyna, Żelazny Izabela, Kaput Anna, Pytel Anna, Kowacz Sara - III miejsce na Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych na dystansie 8 x 800,
  • Filip Buchert - III miejsce na zawodach szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych (kat. wiekowej 1998 z licencją),
  • Łukasz Jastrzębski - IV miejsce na zawodach szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych (kat. wiekowej 1998 bez licencji),
  • Karolina Nowak - IV miejsce na zawodach szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych (kat. wiekowej 1997 z licencją),
  • Annna Zymuła - II miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez PWSZ w Nysie,
  • Aleksandra Kamińska - laureatka 6. edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy...",
  • Wojciech Białas - laureat 6. edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy...".