Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie I LO im. Jana III Sobieskiego Carolinum
Gimnazjum Nr 4

<<<     GIMNAZJALISTO    ***     NABÓR DO LICEUM    ***     28.05 - 22.06.2018   ***     ZAPRASZAMY     >>>

Uczniowie Carolinum zaangażowani w Światowy Dzień Ziemi

Pozostałe aktualności

26.04.2018

Walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami.

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.

19 kwietnia uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego "Carolinum" dobrze zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawiczki już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej sprzątanie świata z okazji Dnia Ziemi. Akcję rozpoczęto pogadanką na temat głównego celu akcji. Została też poruszona kwestia Wielkiej Wyspy Śmieci, na którą składa się przeszło 7 milionów ton śmieci.

Klasa 1b2 wraz z nauczycielami p. Bogusławem Gallą oraz p. Jackiem Czarneckim mocno zmotywowana szczytnym celem, miała ponownie wyznaczony teren wokół jeziorka w Siestrzechowicach, który bardzo solidnie posprzątała, a efekty pracy uczniów były naprawdę bardzo zadowalające. Zebrane śmieci to głównie papier, plastik, szkło (głównie butelki) oraz puszki aluminiowe. Worki ze śmieciami zostały zebrane w wyznaczonym miejscu i odebrane przez służby komunalne miasta.

Akcji z okazji Dnia Ziemi towarzyszyła piękna pogoda, która pozwoliła zakończyć ten dzień miłym akcentem, pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Kiełbaski zostały ufundowane przez Okrąg Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu. Podczas sprzątania śmieci uczniowie mieli za zadanie rozpoznać kilka gatunków napotkanych przez siebie drzew, gadów oraz roślin wodnych znajdujących się na tym terenie. Licealiści w nagrodę za wykonanie zadania otrzymali słodkie upominki. 

Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji pod hasłem Walka z zanieczyszczeniami plastikowymi odpadami wyrazili nadzieję, że ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że warto dbać o środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości. 

Opracowała: Anna Serba Kl.1B2

15.05.2018 21:45

Zebrania z rodzicami

Więcej
13.05.2018 16:49

Mistrzostwach Nysy w Indywi...

W dniu 11 maja nasza szkoła brała udział w Mistrzostwach Nysy w Indywidualnej Lekkoa...

Więcej
13.05.2018 16:46

Warsztaty filmowe, część dr...

Nasz szkolny teledysk jest już prawie gotowy. Jeśli jednak chcielibyście wziąć udział w ostat...

Więcej
09.05.2018 22:15

»Orły« Kuby poszybowały wys...

W dniu 7 maja 2018 r. w  Senacie RP  miała miejsce uroczystość, podczas której ...

Więcej