Dnia 15 grudnia 2021 r. uczniowie I LO w Nysie po wygraniu eliminacji powiatowych oraz półfinału wojewódzkiego uczestniczyli w Finale Licealiady w Szachach Drużynowych w Opolu. Carolińczycy zdobyli Mistrzostwo Opolszczyzny i tym samym awansowali do Mistrzostw Polski.