Dwunastu uczniów naszej szkoły bierze czynny udział w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej, którego celem jest zwiększenie świadomości młodzieży na temat funkcjonowania demokracji i zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym.



Dwunastu uczniów naszej szkoły bierze czynny udział w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej, którego celem jest zwiększenie świadomości młodzieży na temat funkcjonowania demokracji i zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym.
W ramach działań projektowych uczniowie przeprowadzą w szkole kampanię profrekwencyjną oraz szereg inicjatyw edukacyjnych, które przybliżą społeczności szkolnej proces wyboru Prezydenta RP, jego kompetencje oraz rolę w państwie. To wyjątkowa okazja, by młodzież mogła lepiej zrozumieć mechanizmy demokratyczne i przekonać się, jak ważne jest uczestnictwo w wyborach.
Finał projektu odbędzie się 14 maja 2025 r., kiedy w naszej szkole zostanie przeprowadzona symulacja wyborów prezydenckich. Do udziału w nich zapraszamy wszystkich uczniów!
Opiekun projektu: Magdalena Cichy


