I Liceum Ogólnokształcące
im. Jana III Sobieskiego Carolinum w Nysie

Plan zajęć

humanistyczno-językowy (prawno-lingwistyczny)

W klasie o profilu humanistyczno-językowym na poziomie rozszerzonym uczymy się języka polskiego, a do wyboru historii lub geografii oraz wiedzy o społeczeństwie lub języka obcego.

Znajomość języka angielskiego umożliwi Ci nie tylko zawarcie wielu ciekawych znajomości, ale też ułatwi uzyskanie dobrej pracy. Jeżeli chcesz swobodnie podróżować po świecie, bez barier językowych - zapraszamy do nas!
Nauczanie języków obcych prowadzone jest w skomputeryzowanych laboratoriach językowych, wyposażonych w multimedialne programy do ćwiczeń językowych i słownikowych. Dzięki temu uczniowie posługują się zaawansowanymi strukturami językowymi i rozbudowanymi funkcjami językowymi.
Społecznicy mogą uczestniczyć w Europejskich Dniach Demokracji Lokalnej lub przygotować debatę parlamentarną, umożliwiającą uczestnictwo w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży.
W ramach edukacji historycznej uczniowie wyjeżdżają na wycieczki przedmiotowe do Sejmu, do obozu jenieckiego w Łambinowicach oraz do obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.

Gdzie możesz studiować?

Poznaj naszą ofertę edukacyjną Rekrutacja! Zostań naszym uczniem!